« Travanj 2024 »

"Ljubav koja nema kraj" u izvedbi učenika OŠ Bisag

U utorak 11. lipnja 2013. u Kulturnome centru „Ivan Rabuzin“ odigrana je predstava „Ljubav koja nema kraj“. Ta neverbalna predstava o obitelji, ljubavi i problemima  s kojima se susreću mladi ljudi  privukla je  brojnu publiku i nitko, ali baš nitko, nije ostao ravnodušan.

Onoga trenutka kad postanemo roditelji i primimo u naručje svoje dijete, pitamo se kako smo uopće mogli živjeti bez njega. I život koji smo dotada živjeli, staje. Počinje novi u kojemu se budimo zbog njega, dišemo uz njega i sanjamo za njega. S ponosom promatramo u kakvu divnu osobu odrasta i svakome ga poznaniku i prijatelju s oduševljenjem predstavljamo, hvalimo se njegovim vrlinama, postignućima. I u jednome se trenutku opustimo jer smo sigurni da smo obavili dobar posao i da smo ga izveli na dobar put.

A onda, jednog dana, njegovi vršnjaci postanu pametniji, zanimljiviji i opasno uvjerljiviji od nas. I sve što smo radili s njima raspline se u trenu…I kako dalje?

Odgovor na to pitanje dali su učenici OŠ Bisag 11. lipnja u Kulturnom centru „Ivan Rabuzin“ u Novom Marofu. U punoj dvorani dragih ljudi koji cijene rad i trud učenika i uživaju u dječjem stvaralaštvu, otvorili su svoja srca i podsjetili na snagu ljubavi, važnost obitelji, ali i ljepotu življenja.

U predstavi je  tridesetak učenika viših razreda pokretima, mimikom i gestama iskazalo   sve osjećaje skrivene  duboko u našim srcima. Za vrijeme predstave "glumci" nisu izgovorili nijednu riječ, a u publiku je poslano tisuće riječi, iz njihovih srca ravno u srca publike.

„Pričaju“ priču o dvjema obiteljima. Jednoj skladnoj, sretnoj, zadovoljnoj, i jednoj u kojoj svaki član živi neki svoj, ludi život.

Problemi počinju kada se dječak iz sretne obitelji zaljubi u djevojčicu iz problematične obitelji. I on u trenu zaboravi na sve vrijednosti kojima su ga učili njegovi brižni roditelji. Slijedi mnogo svađa, teških riječi i suza…No, kraj je sretan s jasno izraženom poukom. Ljubav i obitelj najvažnije su vrijednosti i sve je moguće učiniti za ljubav i zbog ljubavi.

Iza sjajne glumačke ekipe stoje vjeroučiteljica Sandra Završki i učiteljica hrvatskoga jezika Sanja Mamić. One su osmislile cijelu priču i, tijekom cijele školske godine, uvježbavale i pripremale djecu.

Predstava je trajala punih sat vremena. Svaka scena praćena je odličnom glazbom. Na glazbenom repertoaru našli su se: Blur, Pink, Gibonni, Novi Fosili i još mnogi drugi…

Nakon predstave nitko nije ostao ravnodušan. Suze radosnice i smijeh izmjenjivali su se na licima publike koja  je naše glumce nagradila velikim pljeskom. Moramo li uopće spomenuti da su se mali-veliki glumci tri puta vraćali na pozornicu?!

Ista predstava odigrana je još jednom, ovaj put u prostoru naše Škole za sve roditelje i mještane. Predstava je na sve ostavila tako snažan dojam da je i ovdje bilo suza, zagrljalja, čestitanja, smijeha … Prekrasan završetak nastavne godine.

Istu su predstavu učenici naše škole odigrali 16. rujna 2013. u Hrvatskom narodnom kazalištu u Varaždinu za učenike i učitelje varaždinskih osnovnih škola i 23. rujna 2013. u Dvorani "Kraluš" POU u Svetome Ivanu Zelini za učenike i učitelje Osnovne škole Dragutina Domjanića Sveti Ivan Zelina i učenike Srednje škole Dragutina Stražimira Sveti Ivan Zelina.