« Ožujak 2024 »

Na Županijskom stručnom vijeću učitelja razredne nastave održanom u Varaždinskom Toplicama 18. 12. 2023. godine učiteljice razredne nastave naše škole Marijana Vnučec, Snježana Antolković i Kristina Melnjak održale su svojim kolegama i kolegicama predstavljanje primjera dobre prakse u projektu Cjelodnevne škole koji se od početka ove školske godine provodi u našoj školi. Kroz zanimljive prezentacije uz puno fotografija i konkretnih primjera uz nadahnutu i motivirajuću naraciju prikazale su organizaciju radnog dana, specifičnosti rada u Cjelodnevnoj školi, prednosti programa A2, rekreacijskih pauzi i benefite koje učenicima i učiteljima donosi program Cjelodnevne škole.

Na sjednici Savjeta za obrazovanje, gospodarstvo i međuregionalnu suradnju Varaždinske županije koja je održana u zgradi Županijske palače 8. veljače 2024. ravnateljica naše škole Draženka Švelec-Juričić članovima je Savjeta predstavila projekt Cjelodnevne škole i primjere dobre prakse u Osnovnoj školi Bisag. Na početku ih je ukratko upoznala sa samim konceptom Cjelodnevne škole, pojasnila ciljeve, načine rada i ulogu stručnih suradnika u programu A2, prikazala primjere dobre prakse organiziranja radnog dana, rekreacijskih pauzi i obroka za učenike. Na kraju prezentacije članovima je Savjeta predstavljana i financijska komponenta Eksperimentalnoga programa. Članovi su Savjeta sa zanimanjem pratili prezentaciju i postavljali pitanja.

____________________________________________________________________________________________________

DAN CJELODNEVNE ŠKOLE

Osobito smo sretni i ponosni na sve što se događalo u našoj školi u petak, 26. travnja 2024.

Toga smo dana povodom Dana otvorenih vrata/Dana Cjelodnevne škole našim gostima - ravnateljici Sonji Huzjak, učiteljima i učenicima partnerske OŠ Martijanec, predstavnicima Općine Breznica, ravnateljici vrtića Bisag Martini Hrupec, ravnateljici OŠ Svibovec Meliti Mesarić i roditeljima naših učenika pokazali maleni dio svega što radimo ove školske godine.

Nakon srdačne dobrodošlice, govora ravnateljice Škole gospođe Draženke Švelec-Juričić, obraćanja ravnateljice OŠ Martijanec Sonje Huzjak i zamjenika načelnika Općine Breznice gospodina Ivana Andrašeka započeo je  prigodan program tijekom kojega su se gostima predstavili mnogi učenici naše škole.

Pjesmom se predstavio Pjevački zbor učenika 4. – 8. razreda, učenici prvoga razreda pripremili su recital o školi, a članice Plesno – rekreativne radionice (B2 skupina)  plesale su na najveće hitove 80-ih i u mnogima probudile brojne uspomene. Gostima su se dvjema scenama predstavili i glumci Dramske i Dramsko - liturgijske skupine i tako najavili svoju veliku predstavu „80-te vs. 2020-te“ koja će se održati 6. lipnja 2024., u Kulturnom centru u Novom Marofu.

Uslijedile su radionice u kojima su sudjelovali učenici obiju škola. Učenici su mogli birati između: Likovne radionice, Glazbene radionice, Male škole upravljanja dronom, Izrade makramea,  Mladih fizičara, Senet radionice, Domaćinstva i A2 Hrvatski jezik.

Nakon radionica uslijedio je ručak i  druženje tijekom kojega su ravnateljice i učitelji razmijenili svoja viđenja, iskustva i primjere dobre prakse koje su stekli radeći u Cjelodnevnoj školi. Za to vrijeme djeca su radila ono što najbolje znaju – učila, razvijala vještine, sklapala prijateljstva i pritom se dobro se zabavila.

S nestrpljenjem iščekujemo sljedeći susret!