Obilježavanje Međunarodnog dana obitelji

U petak, 21. svibnja 2010. učenici, učitelji i roditelji Osnovne škole Bisag obilježili su Međunarodni dan obitelji.

Svjesni činjenice da je obitelj temelj današnjeg društva i da u obiteljske odnose treba ulagati i na tome graditi zdrava moralna načela, učitelji su ideju o proslavi Dana obitelji pretočili u stvarnost.

Uz veliku podršku župnika Župe Bisag Maksimilijana Hercega i načelnika Općine Breznica gospodina Stjepana Krobota proslavi su se pridružili ravnatelj Centra za socijalnu skrb Novi Marof gospodin Siniša Česi, stručni suradnici iz susjednih škola; logopedinja iz OŠ Ljubeščica Mirjana Darabuš i defektologinje iz OŠ Varaždinske Toplice Gabrica Dvekar Bešenić i Bojana Polansky.  Prepuna škola učenika, učitelja, roditelja, braće, djedova i baka, pozitivno, prijateljsko i obiteljsko ozračje pridonijeli su da se svi dobro osjećaju. Oslikana platna, uređeni panoi, obiteljske fotografije po zidovima – sve je odisalo toplim porukama ljubavi i zajedništva.

Svečanost je započela uvodnim prigodnim govorom ravnateljice škole gospođe Draženke Švelec-Juričić koja je svojim riječima podsjetila na prave životne vrijednosti kao što su ljubav, međusobno poštovanje, uvažavanje, strpljivost bez kojih zajednički život nije ni moguć. Nakon riječi podrške ravnatelja Centra za socijalnu skrb Novi Marof, župnika i načelnika učenici su sve nazočne počastili krasnim programom na temu obitelji.

Ono što je slijedilo najviše je oduševilo roditelje i djecu. Naime, nakon programa učitelji su pripremili za roditelje i učenike čitav niz raznovrsnih aktivnosti. Tako su roditelji mogli birati radionice za roditelje, igraonice za roditelje i djecu, te potražiti savjet stručnih suradnika. Teško je riječima opisati ozračje koje je vladalo u školi. Prekrasno je bilo vidjeti kako roditelji sa svojom djecom izrađuju vrčiće od glinamola, slažu puzzle, igraju "Čovječe, ne ljuti se!" ili  "Milijunaša".  Na kraju je na školskom igralištu, unatoč kiši, odigrana nogometna utakmica očeva i sinova.

U današnje vrijeme, u trci između obaveza na poslu i kod kuće, često ne stignemo dovoljno vremena posvetiti onima koji nas najviše trebaju – obitelji. Ovom proslavom Dana obitelji željeli smo podsjetiti i sebe i roditelje da ništa na svijetu nije važnije od naše obitelji. Željeli smo roditeljima ukazati na stalnu potrebu ulaganja u obitelj i obiteljske odnose i razvijanja roditeljskih kompetencija. S obzirom na oduševljenje roditelja i djece, ovakav dogođaj neće ostati jedini, već sada razmišljamo o nastavku u sljedećoj školskoj godini.

Tekst napisala:

Draženka Švelec-Juričić

objavio: Ivica Rojc   datum: 28. 5. 2010.