« Travanj 2024 »

Osnovna škola Bisag na terenskoj nastavi u Vukovaru

Tijekom mjeseca studenog obilježili smo u našoj Školi Dan sjećanja na žrtvu Vukovara,a deset dana od tada, 26. i 27. studenoga učenici 8. razreda bili su na dvodnevnoj terenskoj nastavi u sklopu projekta„Posjet učenika osmih razreda Vukovaru“.

Prvi dan terenske nastave u poslijepodnevnim prisustvovali su predavanjima na temu Domovinski rat i Bitka za Vukovar,a slobodno vrijeme ispunili su razgledavanjem središta grada uz nezaobilazni posjet  Bijelom križu na ušću Vuke u Dunav koji je podignut u čast svim poginulom braniteljima. Kako je padao mrak i postajalo je sve hladnije posjetili su obližnji trgovački centar.

Zabave nije nedostajalo jer su učenici imali organiziranu disco-večer na brodu.

Drugoga dana, u jutarnjim satima i uz vodstvo stručnog vodiča posjetili su župnu crkvu sv. Filipa i Jakova u kojoj se čuvaju relikvije sv. Bone. Tijekom vožnje iz autobusa, učenici su vidjeli simbol stradanja i otpora grada- Vodotoranj, a bila je i organizirana vožnja kroz Borovo naselje. Od memorijalnih lokacija posjetili su i razgledali Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, vukovarsku bolnicu, Memorijalno groblje žrtava Domovinskog rata u Vukovaru, Spomen dom Ovčara, te spomenik na Ovčari. Bilo je vrlo dirljivo i tužno.

Nakon povratka u grad, u Ružičkinoj kući održano je predavanje na temu „Škola mira“ , a potom je za kraj održan kviz znanja za škole koje su sudjelovale u ovoj dvodnevnoj terenskoj nastavi. U kvizu znanja sudjelovalo je po dva predstavnika svake škole. Naši učenici su postigli 4. mjesto.

Dva dana u Vukovaru bila su ispunjena brojnim aktivnostima i brzo su prošla. Bilo je hladno, ali to nikom nije smetalo. Napustili smo obnovljeni, ponosni Vukovar s novim znanjima i puni dojmova.

objavio: Silvija Kontrec   datum: 3. 12. 2018.