NAGRADNO LJETOVANJE U NOVOM VINODOLSKOM

Naša vjeronaučna ekipa dobila je za visoki plasman na biskupijskom natjecanju nagradno ljetovanje u Novom Vinodolskom. Avantura je započela  16. lipnja kada smo radosne i u iščekivanju krenule na put.

Stigle smo  autobusom u hostel grada Bjelovara i smjestile se u velikoj sobi koju smo dijelile s osnovnom školom Ivanska. Svaki je dan bio nova avantura. Plaža, kupanje i sunčanje bili su nezaobilazan dio našeg programa. Razmazile smo same sebe kreirajući vrijeme onako kako smo mi to htjele.

Ugodne ljetne večeri provodile smo u šetnjama gradom. Hrabrije cure odlučile su skakati na trampolinu, neke su kupovale po dućanima, a neke uživale u sladoledu. S nama su u hostelu ljetovale i dvije ekipe pravih sportaša te specijalna škola iz Bjelovara. Radi se o take van do klubovima koji su nam pokazali što je to zdrav duh u zdravom tijelu i kako se živi zaista disciplinirano. Pala su i mnoga poznanstva i prijateljstva.

Doručak, ručak i večera bili su nam osigurani i zaista smo uživale u finim specijalitetima naših dragih kuhara. Pa ipak, svjesne da bez silnog rada i truda koji smo ulagale u pripremu za natjecanje te uz pomoć neba, ne bi uspjele postići ovaj rezultat, a time ni zaslužiti ove predivne dane, odlučile smo u nedjelju zahvaliti na svetoj misi.

No, i našem je ljetovanju morao doći kraj. Posljednju noć provele smo na organiziranim karaokama na kojima su naše cure pjevale od Učiteljica „Dunav“, te se dobro isplesale. Vrijeme provedeno na moru prošlo nam je jako brzo  te smo 21. lipnja morale tužna srca spakirati kofere i krenuti našim kućama. No, pred nama je nova školska godina i novi izazovi i natjecanja.

Ako se ponovo potrudimo, možda se na godinu i vratimo...

Tekst i fotografije: Sandra Završki, vjeroučiteljica

objavio: Ana Keleminec   datum: 10. 7. 2016.