JEDNODNEVNI IZLET UČENIKA 5. I 6. RAZREDA NA OTOK KRK

U srijedu,  18. svibnja, učenici 5. i 6. razreda OŠ Bisag su u pratnji svojih razrednica i učiteljice hrvatskoga jezika otputovali na jednodnevni izlet na otok Krk.

Krenuli su u šest sati i nakon trosatne vožnje stigli na odredište. Razgledali su grad Krk, brodicom otplovili do franjevačkog samostana na otočiću Košljunu i prvi dio putovanja završili u Jurandvoru u crkvici svete Lucije, poznatoj po Baščanskoj ploči.

U Baškoj su ručali, a onda je uslijedio najzabavniji dio dana – kupanje i rekreacija na najljepšoj krčkoj plaži.

Kućama su se vratili u 21.00 sat.

Dojmovi učenika:

"Bilo mi je odlično! Naučili smo nešto novo u crkvi sv. Lucije, ali i u franjevačkom samostanu. Vidjeli smo koralje i stari novac u muzeju. Svidjela mi se vožnja brodom, čisto more, predivne plaže, a najviše od svega to što smo se svi zajedno zabavljali."

"Na ovome izletu je bilo odlično! Najbolje mi je bilo u Baškoj (ručak i slobodno vrijeme) i u crkvi sv. Lucije gdje smo vidjeli kopiju Baščanske ploče koja izgleda kao prava. Gospođa koja nam je pričala o Baščanskoj ploči i crkvici bila je jako zanimljiva. U Baškoj smo imali slobodnog vremena i mogli smo se kupati i družiti. Htjela bih da se ovaj izlet ponovi jer je bio odličan i svi smo se super zabavili."

"Bilo je odlično! Uživala sam u svakom trenutku toga izleta. Htjela bih da se sve ponovi. Svaka stvar koja se događala bila je bolja od prethodne. Stvarno najbolji izlet ikada."

"Meni je bilo jako zanimljivo. Najviše mi se svidjela crkva sv. Lucije i kupanje. I kad smo išli kući pjevajući."

"Bilo je odlično! Naučio sam puno novih povijesnih stvari. Krk ima jednu od najljepših plaža, u Baškoj, gdje smo se i mi kupali. Vidjeli smo crkvu sv. Lucije koja je dobro očuvana, a tamo je pronađena Baščanska ploča. Također smo bili u franjevačkom samostanu na Košljunu."

Tekst: Sanja Mamić, učiteljica hrvatskog jezika te učenici 5. i 6. razreda

Foto: Lidija Klaus, učiteljica matematike i Sanja Mamić, učiteljica hrvatskog jezika

Za više informacija o ljepotama i zanamenitostima otoka Krka posjetite sljedeći link: https://www.youtube.com/watch?v=dvwk8WcHXaQ

objavio: Ana Keleminec   datum: 20. 5. 2016.