OBILJEŽEN DAN RUŽIČASTIH MAJICA (Pink Shirt Day)

Naša je škola ove školske godine po prvi put obilježila Dan ružičastih majica, poznatiji kao Pink Shirt Day.....

Svjesni činjenice da je nasilje, bilo kojeg oblika, svakodnevno prisutno u našem okruženju, odlučili smo reagirati i pomoći učenicima u razumijevanju i prihvaćanju različitosti koje nas okružuju. Naime, ovim programom podiže se svijest o problemu vršnjačkog nasilja, velikom problemu među djecom i mladima

Dan ružičastih majica, poznatiji kao Pink Shirt Day, program je prevencije vršnjačkog nasilja, a obilježava se zadnje srijede u mjesecu veljači. Ideja je nastala u znak protesta zbog incidenta koji se dogodio u jednoj školi. Inicijativom školskih kolega na konstruktivan i inteligentan način riješeno je sustavno zlostavljanje dječaka, posvećenog podršci liječenju teško bolesne majke zbog koje je u školu i nosio ružičastu majicu. Ružičaste majice, koje su solidarno s dječakom nosili njegovi školski kolege, postale su prepoznatljiv simbol inicijative, i kasnije, međunarodno prepoznate obljetnice.

U obilježavanju tog dana, uz djecu, sudjelovali su i djelatnici naše škole noseći ružičaste majice.

Kako bi što bolje osvijestili kod učenika problem vršnjačkoga nasilja te ih upozorili na sve češću netoleranciju, odrađena je radionica „U meni ne postoji bijes, u tebi ne postoji strah“ za sve učenike. Radionicu su vodile učenice 7. razreda Antonija Fišter, Gabrijela Kovačević Nikolina Lendl i Mia Marković, dok su pano na vrlo kreativan način uredili učenici 2. razreda zajedno sa svojom učiteljicom Snježanom Antolković.

objavio: Administrator   datum: 3. 3. 2016.