BOŽIĆNI SAJAM

U našoj je školi po drugi puta organiziran Božićni sajam. U petak 19. prosinca ispred škole učenici su zajedno s učiteljima postavili štandove na kojima su prodavali predivne rukotvorine i ukrase koje su marljivo izrađivali tijekom godine.

Štandove su ukrasili božićnim lampicama koje su odavale pravi božićni ugođaj. Ponuda je bila zaista bogata; od pšenice, kolača, jaslica, kuglica, ukrašenih čaša, izvezenih jastuka, oslikanih pločica, svijeća pa sve do kuhanog čaja i toplih vafla čiji su se slatki mirisi širili uokolo škole i privlačili naše mještane. Svoju su ponudu na jednom štandu predstavili i naši umirovljenici.

Okupljanje naših dragih roditelja, baka i djedova, braće i setara te svih ljudi dobre volje započelo je u 16 sati. Bilo je to predvečerje za pamćenje. Noć se polako spuštala, a ugođaj je bio poput božićne bajke. Svi su bili dobro raspoloženi. Naši su učenici bili posebno ponosni jer su prodali gotovo sve proizvode po prigodnim cijenama, koje su dugo i marljivo izrađivali.

U 16.30 na trijemu ispred škole započeo je prigodan glazbeni program. Naša ravnateljica gđa Draženka Švelec - Juričić obratila se prisutnima s nekoliko toplih riječi i  naglasila zašto je Božić zaista važan. Zbor naše škole otpjevao je nekoliko božićnih pjesama koje su probudile toplinu u srcima naših posjetitelja. Učenice petog razreda i učenici trećeg razreda nastupili su sa svojim izvedbama koje su razveselile sve prisutne. Kao gost iznenađenja nastupila je naša bivša učenica Nikolina Fišter koja je svojim divnim glasom otpjevala tri božićne pjesme i ponovno oduševila svoje mještane.

Za sam kraj programa učenici šestog, sedmog i osmog razreda koji sudjeluju u dramsko-liturgijskoj skupini, izveli su scensko-plesni prikaz živih jaslica. Scene je pratila glazba u pozadini te je time dojam jaslica bio mnogo dublji. Posebno su bili oduševljeni najmlađi koji su s nestrpljenjem iščekivali ovu predstavu. Uz veliku štalicu u kojoj se događao najbitniji događaj živih jaslica bile su postavljene i prave ovce koje je školi posudila obitelj Lovasić. Od srca najiskrenije zahvaljujemo. Sve je bilo toliko dirljivo da su se naši dragi posjetitelji još neko vrijeme zadržali nakon programa obilazeći sajam.

Posebno zahvaljujemo svim učiteljima koji su dugo i strpljivo radili s učenicima i pokazali rezultate svoga rada te roditeljima koji su nas u tome pratili i pripomogli. Zahvaljujemo svima koji su na bilo koji način pomogli u ostvarenju ovog posebnog dana te stavili osmjeh na lice svim prisutnima.

I ovim putem našim učenicima i roditeljima od srca želimo sretan i blagoslovljen Božić te uspješnu novu 2015. godinu!

objavio: Vlado Derdić   datum: 24. 12. 2014.