VATROGASNA VJEŽBA

Dana 29. listopada 2014. Vatrogasna zajednica općine Breznica održala je prema svome planu rada za 2014. godinu pokaznu vježbu u prostoru naše škole.

U vrlo impresivnoj vježbi sudjelovalo je ukupno 19 vatrogasaca iz DVD-a Bisag, Breznica, Brstec i Drašković. U vježbi su osim članova vatrogasnih postrojbi s područja VZO Breznica sudjelovali i djelatnici Policijske postaje Novi Marof i Zavoda za hitnu medicinu Varaždin, ispostava Novi Marof i Operativni centar Javne vatrogasne postrojbe Grada Varaždina.

Izvođenju vježbe prisustovao je i zapovjednik Vatrogasne zajednice Varaždinske županije Stjepan Kovaček, dipl.ing. koji se nakon završnog postrojavanja obratio sudionicima vježbe i pohvalio istu te naglasio važnost održavanja vježbi ovakvog tipa.

Cilj vježbe je bio:

- provjera sustava uzbunjivanja za područje Općine Breznica

- provjera spremnosti postrojbi DVD-a i koordiniranog djelovanja postrojbi na     području Općine Breznica

- provjera ispravnosti vatrogasnih sprava i opreme

- provjera osposobljenosti članova vatrogasnih postrojbi

- provjera realizacije smjernica utvrđenih planom zaštite požara OŠ Bisag

- edukacija učenika i djelatnika OŠ Bisag.

Vježba je započela tako što je nakon izbijanja požara u školi izvršena hitna evakuacija učenika i svih ostalih osoba iz prostora škole. Ravnateljica je istovremeno s tijekom evakuacije obavijestila Operativni centar Javne vatrogasne postrojbe Grada Varaždina o izbijanju požara u Školi. U vrlo kratkom vremenu nakon dojave došli su vatrogasci, djelatnici Policijske postaje Novi Marof i kola hitne pomoći Zavoda za hitnu medicinu Varaždin, ispostava Novi Marof. Sve je teklo vrlo brzo i kordinirano pod zapovjedništvom zapovjednika VZO Breznica Davora Plantića.

Na kraju vježbe prisutnima se obratio načelnik Općine Breznica Stjepan Krobot te predsjednik VZO Breznica Željko Matak.

Nakon što je vježba više nego uspješno završila Škola je uz pomoć Općine Breznica pripremila topli obrok i okrijepu za sve sudionike vježbe.

objavio: Administrator   datum: 5. 11. 2014.