OBILJEŽENI DANI KRUHA I ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE

Ove smo godine u našoj školi 16. listopada obilježili Dane kruha  - dane zahvalnosti za plodove zemlje.

Učenici i učitelji naše škole okupili su se u holu škole koja je odisala slasnim mirisima kruha, peciva i raznih kolača. Vrijedne dječje ručice oslikale su divne slike svega što je bilo u znaku ovog dana i krasile panoe u školi.

Sve je započelo prigodnim govorom naše ravnateljice koja je pozdravila sve prisutne i naglasila važnost kruha. Nakon toga slijedio je kratak program koji je pripremila vjeroučiteljica Sandra Završki s učenicima viših razreda. Nadine Špoljarec, Helena Kranjec, Tara Lušić i Martin Ziglioli, učenici petog razreda, recitirali su prigodnu recitaciju „Ništa tako fino ne miriše osim kruha „.

Zatim su Marijana Horvat, Patricija Lovasić i Andreja Đurak, učenice sedmog razreda, upoznale učenike s mnogim poznatim izrekama o kruhu. Potom  su učenice četvrtog, petog, šestog i sedmog razreda svojim divnim glasovima i srcem otpjevale pjesmu „Bog te ljubi“ koja je dirnula mnoge. Na kraju je Helena Škarec, učenica sedmog razred, pročitala meditativnu molitvu o kruhu koja je uvela u najvažniji dio ovoga događaja. A to je blagoslov kruha koji je sišao na sve pekarske proizvode po rukama našeg župnika vlč. Maksimilijana Milana Hercega kojem od srca zahvaljujemo.

Potom su svi učenici i učitelji naše škole smjeli kušati i uživati u slasnim pekarskim proizvodima koje su ispekle vrijedne majke i bake kojima se i ove godine iskreno zahvaljujemo. No, poruka ovog dana je kako kruh treba cijeniti i zahvaljivati na njemu svakog dana jer mnogi su ga danas gladni. Kruh je Božji dar i zato.. „Kruh naš svagdašnji, daj nam ga danas.“

Tekst: Sandra Završki, vjeroučiteljica

Fotografije: Vlado Derdić, tajnik

objavio: Vlado Derdić   datum: 17. 10. 2014.