ODRŽANA PRVA REVIJA TALENATA

Napokon  je došao i taj dan,  dan kojeg su svi s nestrpljenjem čekali. U utorak, 10. svibnja 2014. godine u 18 sati održana je prva Revija talenata u našoj  Školi. Osmero  najboljih kandidata, koji su prošli strogu audiciju, imali su dva mjeseca vremena da svoj nastup uvježbaju i usavrše  do zadnjeg detalja...

Tako je i bilo. Dan je bio iznimno vruć, a temperatura je došla do usijanja, kada su se na pozornici počeli redom izmjenjivati naši finalisti. Manuela i Margita, učenice 3. razreda, probile su led i prve se predstavile pjesmom Bog te ljubi. Nakon njih, nastupile su još dvije pjevačice.  Antonija Fišter, učenica 5. razreda, s pjesmom Oči  i Lana Lendl, učenica 2. razreda, s pjesmom Šminkerica.

Nakon pjevanja, predstavili su nam se kandidati sa malo drugačijim točkama. Učenik 5. razreda, Mateo Vrščak, poznat je u cijeloj Školi, jer je vrlo spretan u desetoprsnom pisanju na tipkovnici. U jednoj minuti može natipkati i preko 330 znakova, što je iznimno puno. Učenik sedmog razreda, Tomislav Sviben, bio je najveće iznenađenje i otkriće ove Revije. Vrlo samozatajan, ali kad je riječ o mađioničarskim trikovima, neobično siguran i samopouzdan. Tomislav je trikove vadio iz rukava, a publika je bila oduševljena. Neočekivano i jako lijepo iznenađenje bile su i četiri djevojke vrlo zanimljivog imena  4 Cups. Iza tog imena kriju se učenice šestog razreda ( Veronika Čehulić, Helena Škarec, Renata Roš i Patricija Lovasić). One su se predstavile jednom novom tehnikom. Uz tapkanje sa plastičnim čašama dodavale su ritam pjesmi  When I am gone, koju su pjevale bez glazbene pratnje.

Poslastica za kraj, bile su naše dvije plesne skupine. Stars, učenice 4. razreda (Helena Kranjec, Tara Lušić i Nadine Špoljarec), plesale su uz pjesmu Prvi dan života, a vesele navijačice iz petog razreda, najavile su  aktualno Svjetsko nogometno prvenstvo uz vruće ritmove pjesme BrazilBile su to Rođene zvijezde (Nikolina Lendl, Veronika Klasić, Gabrijela Kovačević, Mia Marković i Josipa Vodušek).

Svaki pokret, detalj i slovo bilo je u svakom trenutku pod budnim okom našeg stručnog žirija, koji se sastojao od tri člana iz redova roditelja (Zoran Latin, Jasna Korša i Damir Vrščak), tri člana iz redova učitelja (Lidija Klaus, Sanja Mamić i Ivana Petrinić ) , a i oni su bili pod palicom Predsjednice stručnog žirija, naše Ravnateljice, Draženke Švelec – Juričić.

Cijela revija ne bi bila ista, da nije bilo našeg savršenog trojca, naših odličnih voditelja cijelog programa. Bili su to Antonio Vidaček, učenik 8. razreda, Marko Korša, učenik 7. razreda i njihova zabavljačica, odlična Nadine Špoljarec, učenica 4 . razreda.  Ne smijemo zaboraviti ni DJ-a, koji  je cijelo vrijeme glazbom pratio naše Talente. Eric Latin, učenik 8. razreda.

Nakon predstavljanja naših Talenata, a prije proglašenja pobjednika, na red su došli gosti iznenađenja. Pozvali smo osobe koji su svoje talente pretvorili u svoje zanimanje ili se njima aktivno bave, prenoseći  svoje znanje na druge. Redom su se predstavili, gospodin Siniša Jenkač, predsjednik i glavni  trener Karate kluba Novi Marof u pratnji mladih karatista, učenika OŠ Novi Marof. Ukratko su nam predstavili Karate kao sport i neke od osnovnih borilačkih pokreta. Sljedeća gošća bila je vrlo kreativna. Mlada poduzetnica,  umjetnica slikarica , Anita Oreški, poznata po oslikavanju interijera, posebno dječjih soba, za uspomenu nam je svojim kistom oslikala i uljepšala jedan školski zid i tako ostavila svoj trag i u Našoj školi.  Na kraju su nas razgibale i razbudile djevojke iz Sportske udruge iz Sv. Ivana Zeline. Predstavila nam se voditeljica Aerobica i Zumbe, Sanja Kosovec, u pratnji djevojčica iz Osnovne škole Dragutina Domjanića iz Sv. Ivana Zeline, članica Udruge. Svim našim dragim gostima od srca zahvaljujemo.

Na kraju se napetost u zraku mogla rezati nožem. Jedva smo dočekali da žiri prozove pobjednika.

Svi su se kandidati odlično pripremili za nastup i dali sve od sebe, ali najbolje je ipak trebalo odabrati.

Treće mjesto, i poklon bon iznenađenja (sat aerobica) osvojile su 4 Cups.

Drugo mjesto i ulaznicu za Cinestar osvojila je Antonija Fišter s pjesmom Oči.

Prvo mjesto i poklon bon za šoping u H&M-u osvojila je Lana Lendl, Šminkerica.

Preslatku Lanu, koja je publiku i žiri razoružala svojim plesnim pokretima i osmijehom, kao  i ostale kandidate možete pogledati u galeriji slika.

Tekst: Anica Kukec, učiteljica njemačkog jezika

Fotografije: Danijela Peček, knjižničarka

objavio: Administrator Vlado Derdić   datum: 11. 6. 2014.