BOŽIĆNA PRIREDBA

U srijedu, 18.12.2013. u našoj je školi održana  božićna priredba. Nastupali su učenici nižih razreda i zbor s tamburaškim orkestrom, a cijelu priredbu vodila je učenica 7. razreda Marija Trglačnik . Dječje pjesme, recitacije, ples, gluma i razdragani osmjesi mališana ispunili su cijelu školu…

Nakon pozdravnog govora ravnateljice Draženke Švelec – Juričić  nastupili su učenici 4. razreda i sve nas podsjetili kakvi su nekad davno bili seoski običaji obilježavanja Božića. Učenici 3. razreda svojim igrokazom „Maleni Isusek ima veliko  srce“ pokazali su nam kako nije sve u darovima, a koliko se vesele snijegu i Božiću dočarali su recitacijama. Recitirali su i učenici 2. razreda, a uz recitacije oduševili su svojim plesom, a igrokazom „Jabuka“ do suza su nasmijali sve prisutne. Zbor i tamburaški orkestar izveli su tri prigodne božićne pjesme i pjesmu klape Intrade „Lipoto“.

Nastupili su i najmlađi – 1. razred koji su nas oduševili svojom pjesmom i hrabrošću s kojom su stali ispred mikrofona. Na samom kraju ravnateljica je pohvalila sve učenike te njihove mentore i trud koji su uložili kako bi ova priredba zaista bila posebna. Djeca su svojim prekrasnim glasićima, molitvama i čestitkama otvorili srca za novorođenog Isusa, a svojom ljubavi i toplinom zagrijali su srca dobrih ljudi zaželjevši im mira, sreće i blagostanja.

Svi posjetitelji mogli su nakon priredbe razgledati prodajnu izložbu učeničke zadruge „Grofeki“ i kupiti neku sitnicu za svoje najmilije koju su izradile vrijedne i vješte dječje ruke.

Dio tople atmosfere koja je vladala tijekom priredbe možete vidjeti na fotografijama, a nadamo se da će ta toplina oko srca trajati do novog susreta, do neke nove priredbe!

Tekst: Ivana Sviben, vježbenica

Fotografije: Dalija Vujec, učiteljica engleskog jezika

objavio: Vlado Derdić   datum: 6. 1. 2014.