ODABERI SVOJU ŠKOLU

Učenici 8. razreda i njihovi roditelji sudjelovali u "Kampanji za upis u 1. razred srednje škole".

Varaždinska županija već nekoliko godina uspješno provodi projekt Kampanja za upis u prvi razred srednje škole čiji je cilj informirati učenike i njihove roditelje o srednjim školama s područja Varaždinske županije. Za učenike i roditelje naše škole prezentacija upisa održana je 7.3.2011. u 18.00 sati u sportskoj dvorani Osnovne škole Visoko.

Tamo su bili predstavnici svih srednjih škola Varaždinske županije, pročelnik Upravnog odjela za prosvjetu Miroslav Huđek, predstavnici Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, Županijske komore Varaždin, Obrtničke komore Varaždinske županije. Svaki učenik je dobio DVD s filmom u kojem u predstavljene sve srednje škole s područja Varaždinske županije i promotivnu knjižicu pod nazivom "Odaberi svoju školu" s kratkim informacijama o svakoj srednjoj školi, upisnim kvotama i rokovima.

Ovakva je akcija Županije velika pomoć djeci koja sa svojih nepunih 15 godina života moraju odlučiti o tako važnom životnom pitanju – o budućem zanimanju. Zanimljiv je i podatak da je do prije nekoliko godina vladao trend da učenici naše škole odlaze u srednje škole zagrebačkog područja, a u posljednjih nekoliko godina broj učenika koji se odlučuju za neku srednju školu u Varaždinskoj županiji iz godine u godinu sve veći.

Prije odlaska u Visoko u Školi je održan roditeljski sastanak kojem su prisustvovali i učenici. Pedagog Branimir Vincek predstavio je roditeljima i učenicima projekt „e-upisi“ i dao uvodne informacije o elektroničkom upisu učenika u srednju školu. Učenicima i roditeljima održano je predavanje „Droga pred vratima“. Predavač Berislav Lankaš iz Službe za kriminalitet droga na vrlo zanimljiv način govorio je o vrstama droge, prepoznavanju simptoma, načinima prevencije, ulozi učitelja i roditelja u prevenciji konzumiranja droge. Predavanje je dogovoreno kao rezultat dugogodišnje kvalitetne suradnje gospodina Zorana Latina, roditelja učenika naše Škole i Osnovne škole Bisag.

objavio: Vlado Derdić   datum: 15. 3. 2013.