« Travanj 2024 »

U TUĐIM CIPELICAMA

U našim cipelicama nam je najudobnije, naš kut gledanja na svijet uvijek je najkomforniji pa su baš zato učenici trećeg i četvrtog razreda promijenili pogled i cipelice kako bi osigurali prostor za više empatije i za bolji svijet.

Zadnji dan u radnom tjednu obogaćen je za još jedno novo iskustvo koje su nam omogućile Dijana Telebar i Valentina Nedeljko iz Udruge „Uz tebe sam“.

Projekt U tuđim cipelicama  namijenjen je učenicima trećih i četvrtih razreda osnovnih škola s područja grada Varaždina i Varaždinske županije kojem je cilj prevencija vršnjačkog nasilja s posebnim naglaskom na prevenciju nasilja naspram jedne od najranjivijih skupina društva – djece s teškoćama u razvoju. Kroz  predavanja i iskustvene radionice (vođena grupna rasprava, igranje uloga, igra) učenici su, „ulazeći u tuđe cipelice“,  osvještavali toleranciju različitosti,  vlastite i tuđe vrijednosti, povećavali razinu osviještenosti o utjecajima nasilja, učili o načinu ophođenja prema drugima, učili kako se oduprijeti vršnjačkom pritisku koji potiče na omalovažavanje drugih te kako zaštiti slabijeg od sebe.

Iskustvene radionice oduševile su učenike koji su sad odlučniji i spremniji suočiti se s nasiljem bilo kojeg oblika. Veselimo se novim susretima i suradnjama sa svima koji su podrška učenicima u izgradnji njihova samopouzdanja.

objavio: Silvija Kontrec   datum: 15. 1. 2024.