« Travanj 2024 »

TERENSKA NASTAVA UČENIKA 5.-8. RAZREDA

U društvu kukaca, knjiga, zvijezda...

U četvrtak, 26. listopada 2023. godine, učenici 5. – 8. razreda otputovali su u Varaždin na terensku nastavu kako bi učili otkrivanjem u neposrednoj životnoj stvarnosti, susrećući se s prirodnom i kulturnom okolinom i s ljudima koji u njoj žive.

Takva nastava uvijek je osobito vrijedna i uzbudljiva. Potiče radost otkrivanja, istraživanja i stvaranja, utječe na stvaranje kvalitetnih odnosa unutar odgojno-obrazovne skupine te potiče intelektualne sposobnosti.

Stoga su naši veseli, uzbuđeni i željni znanja petaši i šestaši posjetili Entomološki muzej i odjel za odrasle Gradske knjižnice „Metel Ožegović“.

Druga skupina, sedmaši i osmaši, posjetili su zvjezdarnicu Elektrostrojarske škole i Gradsku knjižnicu

„Metel Ožegović“.

Učenici su s osobitim zanimanjem razgledali jedinstvenu zbirku varaždinskog prirodoslovca Franje Košćeca, čak 4500 izložaka, saznali ponešto o osobitosti kukaca, njihovim staništima i životnim ciklusima.

Razgledali su i nov prostor odjela za odrasle Gradske knjižnice „Metel Ožegović“. Prostrane i svijetle prostorije ispunjene knjigama malene je ljubitelje čitanja ostavio bez daha,  a veliko oduševljenje izazvao je labirint knjiga u podrumu.

Centar za astronomiju bio je osobito uzbudljiv. Učenici su slušali zanimljivosti o velikom i malom teleskopu i kupoli koja se okreće. Oblaci su se raščistili u pravi trenutak i teleskopom su promatrali veličanstveno Sunce.

I to je samo maleni dio svega što su toga dana vidjeli, čuli i doživjeli.

Naši će učenici naučeno zauvijek nositi sa sobom, a kako su se proveli možete pogledati u velikoj galeriji fotografija.

objavio: Silvija Kontrec   datum: 2. 11. 2023.