« Travanj 2024 »

IZLET NA OPG LUKAČ U LUŽAN BIŠKUPEČKI

Učenici 1. - 4. razreda su u ponedjeljak, 4. 10. 2021., sa svojim učiteljicama posjetili  OPG Lukač, poljoprivredno imanje u Lužanu Biškupečkom kraj Varaždina. Na imanju su se susreli s mnoštvom domaćih životinja koje su nekad šetale našim seoskim dvorištima ( peradi, zečevima, konjima, kravama, svinjama i dr.), i životinjama drugih krajeva Hrvatske : ovcama, istarskim kozama, istarskim govedom i magarcima .

Oduševljeno su ih promatrali, oponašali, milovali po glavama i fotografirali kako bi imali uspomenu na taj susret. Ljubazni domaćini su im organizirali sportsko- rekreativne radionice ( skakanje u vrećama, štafetu nošenja jaja u žlicama i dr.).

Uživali su u oazi idilične prirode zelenog travnjaka i pašnjaka, odmarali se, družili i jeli u sjeni drvenih kućica prepunih starinskih predmeta i alata, baš kao u vrijeme djetinjstva njihovih baka i djedova. Svoj toj idili smiješilo se toplo jesensko sunce koje ih je pozivalo na što dulji boravak na svježem zraku i druženju s dragim i pitomim životinjama.

Iz Lužana Biškupečkog učenici su se s učiteljicama odvezli do Novog Marofa gdje su još posjetili Autobusni i Željeznički kolodvor te proširili znanja o prometu.

Uslijedio je povratak u Bisag.

Eto, tako su učenici u veselom ozračju započeli obilježavanje Dječjeg tjedna, ali i Svjetskog dana životinja.

Tekst: Marijana Vnučec, učiteljica trećeg razreda

objavio: Silvija Kontrec   datum: 8. 10. 2021.