UČENICI OSMOG RAZREDA POSJETILI SU VUKOVAR

Dana 15. i 16.  siječnja učenici 8. razreda bili su na  dvodnevnoj terenskoj nastavi u Vukovaru u sklopu projekta „Posjet učenika osmih razreda Vukovaru“ koji organizira Javna ustanova „Memorijalni centar Domovinskog rata Vukovar“. Smješteni  su u hostel „Dubrovnik“.

Prvi dan terenske nastave učenici su slušali predavanja na temu „Domovinski rat“ i „Bitka za Vukovar“, upoznavši se s događajima koji su se zbivali u Vukovaru ratne 1991. godine. Nakon predavanja posjetili su Gradski muzej Vukovar i Muzeja vučedolske kulture te se upoznali s povijesnom i kulturnom baštinom Vukovara. Poslijepodne je bilo predviđeno za odmor, a navečer su imali organiziranu disko-večer na brodu.

Drugi dan učenici su krenuli u daljnji obilazak grada Vukovara. Tijekom vožnje autobusom, učenici su vidjeli simbol stradanja i otpora Vukovara - Vodotoranj, a obišli su i naselje Borovo. Uz stručno vodstvo razgledali su Crkvu sv. Filipa i Jakova. Od memorijalnih obilježja obišli su: Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Vukovarsku bolnicu, Memorijalno groblje žrtava iz Domovinskog rata i Spomen dom Ovčara.

Nakon završetka svih aktivnosti učenici su se uputili prema gradu. U kući Vladimira Ružičke održano je predavanje na temu „Škola mira“ , a potom kviz znanja za škole koje su sudjelovale na ovoj terenskoj nastavi. U kvizu znanja sudjelovala su po dva predstavnika od ukupno šest škola. Naši učenici Petra Vodušek i Leon Štefec su osvojili 2. mjesto.

Dva dana koja su proveli u Vukovaru svima će ostati u lijepom sjećanju. Prepuni dojmova vratili su se s terenske nastave iz ponosnog grada – grada heroja Vukovara.

objavio: Ana Derdić   datum: 21. 1. 2020.

Izvannastavne aktivnosti i sadržaje biram na temelju toga:

« Prosinac 2020 »