« Travanj 2024 »

TERENSKA NASTAVA UČENIKA RAZREDNE NASTAVE 6.12.2019.

Uživali su u predstavi, oduševili se u Etnografskom muzeju, šetali  se i divili prekrasnim ukrasima u gradu. Učenici, učiteljice razredne nastave i učiteljica engleskog jezika, 6. prosinca 2019. godine posjetili su grad Zagreb.

U 8.15 sati puni iščekivanja i uzbuđenja učenici razredne nastave s učiteljicama autobusom su krenuli na terensku nastavu u Zagreb. Prvo su posjetili i razgledali vrlo zanimljiv postav u Etnografskom muzeju. Pozorno su slušali kustosicu muzeja koja je pričala kako su izloženi predmeti stigli u muzej. U radionici tradicionalnog nakita „Kinč“ izradili su božićne ukrase od papira. Njima su okitili bor u muzeju, a neki su svoje radove ponijeli kući za uspomenu.

U Gradskom kazalištu Žar ptica s oduševljenjem su pogledali predstavu Divan Božić. Božićni vilenjaci podsjetili su nas na temeljne vrijednosti Božića; pomaganje bližnjemu i ljubav prema svim ljudima. Posebno iznenađenje bio je dolazak svetog Nikole koji je srdačno pozdravio svu djecu i zapjevao zajedno s njima. Djeca su se zasladila čokoladnim bananicama koje im je sveti Nikola darovao za Nikolinje.

Ispunjeni radošću krenuli su u šetnju gradom Zagrebom. Posebno ih se dojmila Katedrala u kojoj su neki bili prvi put. Nakon razgleda Katedrale stigli su u blagdansko uređen centar našeg glavnog grada. Oduševili su ih raskošni ukrasi a zamamni mirisi mamili su ih sa mnogobrojnih kućica. Najviše su se zadržali kod kućice sa slatkišima i božićnim ukrasima.

Umorni od šetnje gradom i puni dojmova krenuli su kućama. Ovo je bila zanimljiva, poučna i vrlo uspješna terenska nastava u neposrednoj stvarnosti.

objavio: Ana Keleminec   datum: 12. 12. 2019.