« Travanj 2024 »

Dan sjećanja na žrtvu Vukovara

27. obljetnicu  Sjećanja na pad Vukovara obilježili smo u petak, 16.studenoga 2018. godine. Svi prisutni učitelji i učenici od 1.-8. razreda okupili su se u holu Škole i poslušali predavanje i pogledali prezentaciju o stradanju grada Vukovara 1991. koje su pripremile učenice 8. razreda, H.V. i I.K.

Nakon tromjesečne opsade, grad je potpuno uništen. Neprijatelji su pogubili velik broj hrvatskih branitelja i ranjenika iz vukovarske bolnice, dio zarobljenika odveli su u srpske logore, a ostali preživjeli stanovnici postali su prognanici napustivši svoje domove.  Prezentirane su fotografije Vukovara nekad, u ratno vrijeme i danas kada je obnovljen. Nakon toga, u znak počasti na poginule hrvatske branitelje i nedužne ljude stradale u ovoj vukovarskoj tragediji, učenici su sa svojim razrednicama i učiteljicom povijesti zapalili svijeće u dvorištu Škole.

Učenici 8. razreda uskoro će sudjelovati na dvodnevnoj edukaciji o Domovinskom ratu u Vukovaru te će imati priliku u Gradu heroja proširiti svoje znanje o Bitki za Vukovar.

VUKOVAR, VUKOVAR

Ima jedan grad, oduvijek mi drag,
ima jedan hrast, slavonski.
Ima jedan grad, svakom srcu drag,
ima jedan div, hrvatski.

Vukovar, Vukovar,
stoji dok protiču vode dunavske.
Vukovar, Vukovar,
gori na braniku svoje Hrvatske.

Ima jedan brod, svima nama rod,
koji nikud ne putuje.
Ima jedan brod i u njemu rod,
što zauvijek tu ostaje

Vukovar, Vukovar,
stoji dok protiču vode dunavske.
Vukovar, Vukovar,
gori na braniku svoje Hrvatske.

objavio: Silvija Kontrec   datum: 19. 11. 2018.