« Travanj 2024 »

Učenici 7. i 8. razreda proveli četiri nezaboravna dana u Vodicama…

Sve je počelo u petak 15.6.2018. polaskom ispred škole u ranim jutarnjim satima. Odredište su bile Vodice, a učenike su na putovanju pratile razrednice Sandra Završki i Lidija Klaus te učitelj Ernest Jurišić.

Da  maturalac nije samo puka zabava i dobar provod potvrdilo se i ovaj put. Svaki dan posjetili smo neki grad ili neku znamenitost i tako usput nešto i naučili. U Zadru smo posjetili Muzej antičkog stakla i uz stručnog vodiča razgledali njegove znamenitosti – Trg pet bunara, crkvu sv. Donata, Morske orgulje, Pozdrav Suncu... Posjetili smo Sokolarski centar Dubrava, prvi azil za ptice grabljivice u Hrvatskoj. Izuzetno simpatičan sokolar ispričao nam je čime se bave i upoznao nas sa sovom ušarom i sokolom. Neki učenici imali su priliku i držati ih na ruci. Isti dan posjetili smo Šibenik i uz stručno vodstvo upoznali njegove znamenitosti - Šibensku katedralu Sv. Jakova, gradsku ložu, crkvicu Sv. Barbare, Kneževu palaču… Treći dan proveli smo u NP Krka, a na povratku prema kućama posjetili smo Nin.

Smještaj u Villi Regini u sklopu hotela Imperial omogućio nam je uživanje u brojnim delicijama, kupanju u moru i bazenima, disco večerima, karaokama, navijanju za naše nogometaše,… Zbog svih tih razloga dugo očekivano putovanje proletjelo je u trenu. Kada smo kroz prozorska stakla autobusa ugledali tablu s natpisom Bisag i roditelje ispred škole, postali smo svjesni da je maturalcu došao kraj i da se takvo putovanje više neće ponoviti. Vjerojatno je tog trena svima na misao pala ona poznata uzrečica "Sve što je lijepo kratko traje".

I na kraju pohvala svim učenicima! Bili ste ODLIČNI!!!!!!!

objavio: Silvija Kontrec   datum: 23. 6. 2018.