UZ OBITELJ JE LJEPŠE
Autor: Ana Derdić, 27. 5. 2017.

Već tradicionalna proslava Dana obitelji održana je u našoj Školi u petak, 26. svibnja 2017. Ove smo godine za naše roditelje pripremili kreativne radionice izrade predmeta i proizvoda od prirodnih materijala i materijala koji su pogodni za recikliranje, a sve kao nastavak teme našeg ovogodišnjeg kurikula "Obnovljivi izvori energije".

Nakon okupljanja u školskom holu i pozdravnog govora ravnateljice Draženke Švelec-Juričić roditelji i učenici požurili su u svoje učionice gdje su ih čekali materijali za radionice.

Tako su učenici i roditelji 1. razreda izrađivali tegle za cvijeće od novinskog papira i cemeta. U njihovoj je učionici bilo pravo malo gradilište. Učenici i roditelji 2. razreda izrađivali su vjetrenjače koje iskorištavaju prirodnu snagu vjetra pretvarajući je u električnu energiju. Učenici i roditelji 3. razreda izrađivali su reciklirani papir, a tetrapake koji kao otpad zagađuju okolinu pretvorili su uz malo mašte, truda i tempere u raznovrsne i raznobojne cvjetove. Četvrti razred također je odlučio od otpadnih čepova plastičnih boca i tuljaca papira izraditi plakate - šarene, vesele, tematski povezane s prirodom.

Učenici i roditelji 5. razreda izrađivali su tegle za cvijeće od plastičnih boca, 6. razred obojao je kutije u koje skupljamo otpadni papir, 7. razred je izrađivao slike od recikliranog papira s mislima Nikole Tesle. Učenici i roditelji 8. razreda izrađivali su platnene vrećice na kojima su ispisivali eko poruke i drvene memori pločice.

Radost, veselje, zajedništvo, kreativnost i neizmjerne količine ljubavi - to su bili glavni pokretači našeg događaja pa stoga ni ne čudi ljepota proizvoda koji su nastali kao rezultat zajedničkog rada radionica.

Naše druženje nastavili smo uz domjenak za kojeg se pobrinula Općina Breznica, a pripremilo školsko osoblje i raznovrsne kolače iz kuhinja naših mama i baka.

Kako je to izgledalo pogledajte na fotografijama koje slijede.