UČENICIMA 5. RAZREDA PODIJELJENA MICRO:BIT RAČUNALA
Autor: Ana Derdić, 17. 5. 2017.

Svi učenici 5. razreda naše škole dobili su danas u trajno vlasništvo micro:bit računala. Varaždinska županija je za sve učenike 5. razreda i učitelje koji će educirati učenike,  nabavila micro-računala, ukupno 1402 micro:bita.

Naša je županija prva u Republici Hrvatskoj i široj regiji koja je micro:bitove podijelila učenicima, samo godinu dana nakon što su isto takve micro:bitove dobili britanski učenici.

BBC micro:bit je najsuvremeniji edukativni alat pogodan za razvijanje digitalne pismenosti i kreativnosti. Razvili su ga BBC, Microsoft i drugi partneri, njegova je cijena prihvatljiva jer je namijenjen upravo masovnoj primjeni u školama. Pomoću micro:bita učenici će naučiti osnovne programiranja i njegovu primjenu u predmetima STEM područja.

Pripremajući učenike za rad s novim tehnologijama omogućujemo im kvalitetniju i sigurniju budućnost jer informatička znanja imperativ su u svim granama ljudske djelatnosti.

Do kraja školske godine učenici 5. razreda proći će edukaciju za rad s mikroračunalima. Edukaciju će provesti učiteljica matematike Lidija Klaus i učitelj fizike Ernest Jurišić.  Primjena micro:bitova nastavit će se i sljedećih školskih godina i za učenike ostalih razreda.