« Studeni 2017 »

TERENSKA NASTAVA UČENIKA PREDMETNE NASTAVE U SMILJAN I KARLOVAC
Autor: Ana Derdić, 27. 4. 2017.

U četvrtak 27.4. učenici viših razreda išli su na terensku nastavu u Smiljan, rodno mjesto Nikole Tesle u pratnji svojih razrednica te učitelja geografije, povijesti i fizike.

Naoružali smo se dobrom voljom, osmjehom i naravno kišobranima. Iako je put bio dosta dugačak, prošao je brzo i bez ikakavih problema. Stigavši u Smiljan, posjetili smo Memorijalni centar Nikola Tesla gdje su nam vodiči pokazali rodnu kuću Nikole Tesle, crkvu sv. Petra i Pavla u kojoj je Nikolin otac služio mise. Naime, on je bio pravoslavni svećenik. Upoznali smo mnoge Tesline izume, ideje i mudre izreke. Pogledali smo i dokumentarni film o Nikolinom životu koji nas je ostavio bez daha. Kako mnogi učenici sudjeluju u projektu škole Nikola Tesla, bilježili su brojne informacije, snimali i slikali. Sve podatke iskoristit će u svojim timovima.

Nakon Smiljana krenuli smo prema Korenici gdje smo u Macoli vidjeli medvjede, jelene i srne, koze i druge životinje. Ovaj je posjet naravno oduševio. Potom smo krenuli put Karlovca gdje smo posjetili slatkovodni akvarij Aquatica i naučili mnogo o raznim vrstama riba. Svi smo bili ushićeni i oduševljeni viđenim. Naravno da smo na putu imali i odmore gdje smo jeli sladoled, pili  sokove i uživali u međusobnim druženjima.

Iako je dan bio kišovit, ništa nam ga nije moglo pokvariti. Kući smo se vratili radosni, još više povezani te smo mnogo toga korisnog naučili.