BISKUPIJSKO NATJECANJE - VJERONAUČNA OLIMPIJADA
Autor: Ana Derdić, 5. 3. 2017.

Nakon ostvarene pobjede na županijskoj razini, naša je škola stekla pravo sudjelovanja na Biskupijskoj  ili međužupanijskoj razini. Tako smo drugog  ožujka stigli u Bjelovar i natjecali se s najjačim školama biskupije. Bili smo jako uzbuđeni jer smo znali da samo jedna ekipa prolazi na državnu razinu. Stavili smo krunice oko vrata i krenuli u akciju.

Prvo je bio pismeni ispit kojim smo osigurali dvadesetak bodova prednosti ispred ostalih škola. Potom je slijedila Tombola koju smo zajednički rješavali i ostvarili  maksimalan broj bodova. Već tada smo bili uvjerljivo prvi. A onda je slijedio posljednji dio natjecanja po imenu „Milijunak“. Nakon toga, opća euforija jer su nas proglasili pobjedničkom ekipom Bjelovarsko – križevačke biskupije. Našoj sreći nije bilo kraja! Idemo u Topusko gdje nas čekaju najjače škole u državi. Tamo ćemo provesti tri dana u natjecanju, druženju s drugim učenicima i zanimljivim izletima. Veselimo se, jako. A za nagradu smo dobili nekoliko dana ljetovanja u Novom Vinodolskom te vrijedne knjige.

Naravno da smo se nakon natjecateljskog djela dana odlučili počastiti nečim slatkim te šetnjicom po gradu. Kući smo se vratili pjevajući i još jače povezani. Zahvaljujemo svima koji su nas bodrili i stajali uz nas.. Ravnateljici, učiteljima, župniku, prijateljima i roditeljima.  Budite i dalje uz nas.

Vaši pobjednici!