« Studeni 2017 »

NAGRAĐENI NAJBOLJI ČITAČI VARAŽDINSKE ŽUPANIJE
Autor: Ana Derdić, 8. 11. 2016.

Povodom Dana Hrvatskih knjižnica, koji se obilježava 11. studenog, Varaždinska županija nagradila je najbolje čitače u osnovnim i srednjim školama za školsku godinu 2015./16. Javnim predstavljanjem i nagrađivanjem najboljih čitača želi se i svu ostalu djecu i mlade potaknuti na čitanje te se naglašava važnost knjige i čitanja općenito.

Na svečanost proglašenja najčitača pozvana su 33 učenika osnovnih i 11 učenika srednjih škola s područja Županije u pratnji njihovih knjižničara. Oni su u svojim školama pročitali najviše knjiga tijekom prošle školske godine te na taj način dobili čast predstavljati svoju školu na županijskoj svečanosti.

Prigodni program pripremili su i vodili polaznici Centra izvrsnosti za hrvatski jezik Varaždinske županije. Sve prisutne pozdravio je župan Predrag Štromar, koji je uz pomoć svog zamjenika Alena Kišića nagradio najčitače prigodnim poklonom – knjigom, te im čestitao na velikom broju pročitanih knjiga.

U sklopu svečanosti proglašeni su i najbolji čitači svih gradskih knjižnica s područja Varaždinske županije – iz Varaždina, Novog Marofa, Ludbrega, Ivanca i Lepoglave.

Našu je školu predstavljala Antonija Fišter, učenica 8. razreda, koja je prošle godine pročitala 22 knjige. Čestitamo joj i želimo njoj i svim ostalim učenicima još više pročitanih knjiga!

Tekst i fotografije: Danijela Peček, knjižničarka