« Studeni 2017 »

NATJECANJE U ČITANJU NAGLAS
Autor: Ana Derdić, 1. 11. 2016.

I ove je godine naša škola sudjelovala u nacionalnom kvizu za poticanje čitanja Natjecanje u čitanju naglas koje je održano u Gradskoj knjižnici i čitaonici u Novome Marofu. Gradska razina za učenike 6. – 8. razreda održana je u srijedu, 26. 10. 2016. godine. Sudjelovalo je šesnaest čitača iz četiriju osnovnih škola: Visoko, Novi Marof, Podrute i Bisag.

Našu su školu predstavljale tri osmašice  - Antonija Fišter, Nikolina Lendl i Gabrijela Kovačević.

Pravila natjecanje bila su ista kao i prošle godine. Predstavljanje djela trajalo je  najviše 5 minuta. U prve dvije minute natjecatelji su trebali usmeno obrazložiti svoj odabir (zašto su odabrali baš tu knjigu) na što inovativniji i kreativniji način bez korištenja ikakvih tehnoloških pomagala. Ostale tri minute bile su predviđene za izražajno čitanje naglas.

Prosudbena komisija ocjenjivala je kreativnost uvodnoga dijela, jasnoću i razgovjetnost, izražajnost u nastupu, primjerenost teksta uzrastu i sveukupni dojam.

Čitale su se knjige Sanje Pilić, Marka Twaina, Ephraima Kishona…  i nijedno nas predstavljanje nije ostavilo ravnodušnima.

Međutim, prosudbeno je povjerenstvo najvišom ocjenom ocijenilo nastup naše Gabrijele Kovačević koja je predstavila knjigu Karla Brucknera Sadako hoće živjeti.

Ponosne smo na Gabrijelu i želimo joj puno uspjeha na županijskoj razini koja će se održati 3. 11. 2016. godine u Gradskoj knjižnici i čitaonici u Novom Marofu.

Tekst: Veronika Klasić i Mia Marković, učenice 8. razreda

Foto: Sanja Mamić, učiteljica hrvatskog jezika